کشتار وحشیانه زندانیان بی دفاع در زندان‌های اهواز را محکوم می‌کنیم

جمهوری اسلامی جنایت وحشتناک دیگری آفرید و زندانیان بی‌دفاع زندان‌های سپیدار و شیبان اهواز را به خاک و خون کشید. وحشیانه‌ترین کشتار در زندان شیبان اهواز رخ داد. زندانیان زندان شیبان در اعتراض به شرایط وخیم بهداشتی در پی شیوع ویروس مرگبار کرونا، شورش کردند و خواستار نجات از وضعیت فاجعه‌باری شدند که در زندان با آن رو به رو هستند. در زندان‌های اهواز تعداد زیادی از زندانیان سیاسی به ویژه بازداشت شدگان قیام آبان ماه نیز نگهداری می‌شوند.

رژیم ارتجاعی و ستمگر جمهوری اسلامی به جای این‌که به خواست‌های برحق زندانیان پاسخ دهد، روز ۱۲ فروردین نیروهای مسلح خود را روانه زندان کرد و واحدهای گارد ضد شورش به همراه سپاه پاسداران از زمین و هوا زندانیان را به گلوله بستند. گرچه هنوز ابعاد این فاجعه کشتار و نیز سرکوب زندانیان زندان شیبان و سپیدار، کاملا روشن نشده است، اما اخبار انتشار یافته حاکی است که اجساد حدود ۲۰ تن از کشته شدگان زندان شیبان به پزشکی قانونی انتقال یافته و ده‌ها تن در نتیجه گلوله شدیدا مصدوم شده‌اند. تا امروز ۱۴ فروردین ماه، اسامی تعدادی از کشته ها و زخمی‌ها در شبکه‌های اجتماعی انتشار یافته است. اسامی هفت تن از کشته ها که تا کنون اعلام شده از این قرار است. سید رضا خرسانی ، محمد سلامات ، محمدتامولى طرفى ، شاهین زهیرى، محمد فرزند لفته رشگ، علی خفاجى، مجید زبیدى. همچنین اسامی ۱۳ تن از زخمی‌های زندان های شیبان و سپیدار اهواز نیز تا کنون انتشار یافته است. پیش از این نیز در جریان سرکوب زندانیان، خبر کشته شدن یک نفر در الیگودرز و چندین مجروح انتشار یافته بود.

در پی شیوع کرونا از اوایل فروردین ماه موجی از شورش زندان‌های جمهوری اسلامی را فرا گرفت. زندانیان در چندین شهر، از جمله، سقز، همدان، شیراز، تبریز، الیگودرز، خرم آباد و اهواز شورش کردند. این شورش‌ها در اعتراض به ناایمنی زندان‌ها و خط مرگ و میر ده‌ها هزار تن از زندانیان رخ داد.

جمهوری اسلامی لااقل ۲۵۰ هزار تن از مردم ایران را در بدترین و غیر انسانی ترین شرایط در زندان‌های خود به بند کشیده است. هزاران تن از این زندانیان با اتهامات سیاسی به بند کشیده شده‌اند. اکثریت بسیار بزرگ زندانیان عادی نیز کسانی هستند که اصلا نمی بایستی در زندان به سر ببرند. چرا که جرم شان بر طبق تمام موازین حقوقی و بین‌المللی در حد محکومیت حبس نبوده است، اما در جمهوری اسلامی که هراقدامی جرم و هرجرمی مجازات زندان و اعدام دارد، این افراد به حبس محکوم شده‌اند. بنابراین با توجه به وضعیت اسف‌بار در زندان‌های رژیم که زندانیان از حداقل‌های امکانات غذائی، بهداشتی و درمانی محروم‌اند و خواست زندانیان برای رهائی از این محیط وحشتناک از جانب رژیم بدون جواب ماند، به ویژه در شرایطی که شیوع بیماری کرونا در زندان‌ها می‌تواند به مرگ تمام زندانیان بیانجامد، شورش حق مسلم زندانیان بود و سرکوب و کشتار زندانیان توسط رژیم، یک اقدام جنایتکارانه جمهوری اسلامی.

سازمان فدائیان( اقلیت) اقدام وحشیانه جمهوری اسلامی ایران را در سرکوب و کشتار زندانیان بی دفاع به عنوان اقدامی جنایکارانه شدیداً محکوم می‌کند و خواستار آزادی زندانیان در شرایطی است که در نتیجه شیوع گسترده کرونا، روزانه صدها تن از مردم ایران جان خود را از دست می‌دهند.

سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی- برقرارباد حکومت شورائی

زنده باد آزادی- زنده باد سوسیالیسم

سازمان فدائیان(اقلیت)

۱۴فروردین ۱۳۹۹

کار، نان، آزادی – حکومت شورایی

 

متن کامل در فرمت پی دی اف

POST A COMMENT.