همگام با کمپین آزادی فعالین جنبش کارگری و در اعتراض به سرکوب مهاجرین و پناهندگان افغانی در ایران روز شنبه ٧ جولای در آمستردام گردهم می‌آئیم

روز جمعه بیست و ششم خردادماه، ماموران سرکوب رژیم سرمایه داری جمهوری اسلامی با یورش به جلسه مجمع عمومی “کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری”، حدود ۶٠ نفر از کارگران و فعالین جنبش کارگری را دستگیر کردند که با گذشت ١٩ روز هنوز علیرضا عسگری و جلیل محمدی در بازداشت بسر می‌برند و ٧ نفر دیگر اعضای دستگیر شده کمیته هماهنگی با قرار کفالت آزاد شده اند.

به‌موازات گسترش بحران سیاسی و اقتصادی در ایران، رژیم جمهوری اسلامی که ناتوان از پاسخ‌دادن به خواست‌های کارگران و زحمت‌کشان می‌باشد، بر اقدامات وحشیانه و سرکوب‌گرانه‌ی خود افزوده است و دستگیری اعضای “کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری” در همین راستا می‌باشد.

حمله به کارگرانی که برای ایجاد تشکل‌های کارگری مستقل تلاش می‌کنند، نشانه‌ی ترس و وحشت رژیم از سازمان‌یابی طبقه‌ی کارگر است. طبقه‌ای که می‌تواند نقش اصلی را در سرنگونی حکومت اسلامی ایفا کند.

روز سه شنبه ۶ تیر نیز در یک عمل جنایتکارانه، نیروهای انتظامی جمهوری اسلامی یک گروه از مهاجران افغانی را که به قصد خروج از ایران و یافتن مکانی امن راهی نوار مرزی ایران و ترکیه شده بودند مورد حمله قرار داده، ١٨ تن از آنان را به قتل رسانده و ۵ نفر نیز به شدت زخمی شدند.

هم‌چنین روز شنبه دهم تیرماه و در پی انتشار خبر قتل یک دختر جوان در شهر یزد، مشتی از اراذل و اوباش با ‌همراهی تعدادی از مردم ناآگاه و متعصب با حمله به خانواده‌های کارگر و مهاجر افغان مقیم این شهر، آن‌ها را با سنگ و چوب مورد حمله قرارداده و ده‌ها خانه مسکونی آن‌ها را به آتش کشیدند. در پی این تهاجم شماری از شهروندان افغانی مقیم یزد در آتش سوخته و به‌شدت زخمی شده‌اند.

ما مسوول اصلی تمامی نابسامانی‌های اجتماعی را حکومت اسلامی می‌دانیم. اما حکومت برای شانه‌خالی‌ کردن از زیر بار مسوولیت، این نابسامانی‌ها را به گردن گروه‌های مختلف مردم می‌اندازد. حمله به مهاجرین و کارگران افغانی به انحراف کشاندن افکار عمومی از علت اصلی فجایع اجتماعی هم‌چون اعتیاد، دزدی، سرقت، قتل و تجاوز بوده و خواست حکومت اسلامی می‌باشد.

 به همین مناسبت‌ها ما روز شنبه از ساعت ١۴ تا ١٧ بعدازظهر در میدان دام در شهر آمستردام تجمع کرده و ضمن اعتراض به سرکوب مهاجرین و کارگران افغانی و عدم رعایت حقوق انسانی آن‌ها، خواستار آزادی بی‌قیدوشرط تمامی کارگران و فعالین جنبش کارگری از زندان‌های ایران می‌شویم. ما هم‌چنین از همه‌ی ایرانیان ترقی‌خواه و آزادی‌خواه دعوت می‌کنیم تا در این تجمع اعتراضی به ما بپیوندند.

کارگر زندانی، زندانی سیاسی آزاد باید گردد

مرگ بر جمهوری اسلامی

زنده باد آزادی – زنده باد سوسیالیسم

فعالین سازمان فدائیان (اقلیت) – هلند

حزب کمونیست ایران (هلند)

حزب کمونیست کارگری ایران (هلند)

آدرس جدید:

Spui straat (plein) t.h.v. Het Lieverdje

تاریخ تجمع:

Op zaterdag 7 juli 14.00 tot 17.00 uur

POST A COMMENT.