در حمایت از حرکت سراسری و مطالبات معلمان و آزادی بی قید و شرط معلمان زندانی!

اطلاعیه شورای نمایندگان احزاب، سازمان‌ها و نیروهای چپ و کمونیست

در پی بی‌اعتنائی جمهوری اسلامی به خواست و اعتراضات معلمان کشور یک بار دیگر آموزگاران در شکلی سراسری به میدان می‌آیند. ۱۶ مهر ماه یک بار دیگر در سراسر کشور شاهد فریاد دادخواهی آن‌ها خواهیم بود. اعتراضاتی که سال‌ها به اشکال مختلف در جریان بوده و بیش از یک سال است که ابعادی سراسری به‌خود گرفته است. تعرض دولت سرمایه‌داری اسلامی به معیشت کارگران و زحمتکشان ایران بی‌وقفه ادامه دارد و این گروه اجتماعی کار و زحمت را به زیر خط فقر و فلاکت اقتصادی کشانده است. تعرض به حقوق اجتماعی و حق اعتراض و اعتصاب منجر به پر شدن زندان‌ها از کسانی‌ست که کم‌ترین اعتراض را به بی‌حقوقی خود و هم‌سرنوشتان‌شان کرده باشند. ده‌ها آموزگار و کارگر به جرم تلاش برای ایجاد تشکل واعتراض علیه ستم‌های حکومتی در زندان‌های مخوف و ناامن جمهوری اسلامی به‌سر می‌برند. جایی که زندانیان امنیت جانی ندارند و به‌طرق مختلف و مرموز تاکنون ده‌ها نفر از آن‌ها به قتل رسیده‌اند. این سوای قتل‌عام‌ها واعدام‌های بی‌شمار روزمره است. آموزگاران زن، هم‌چون همه زنان ایران به مراتب در تنگناها و محدودیت و تبعیض بیشتر قرار دارند. بازنشستگان دست در گریبان فقر رها شده‌اند.  نظاره‌ی سطح پایین آموزش و فقر دامن‌گیر دانش‌آموزان، خصوصی‌سازی آموزش و شرایط غیر قابل تحمل مدارس و محیط آموزشی نامناسب، نمک بر زخم این انسان‌های زحمتکش و شریف است. در مقابل دلسوزی و احساس مسئولیت آموزگاران برای نسل‌های آینده رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی و مسئولین فریب‌کارش با امنیتی کردن فضا و دستگیری فعالین و سازمان‌گران اعتراضات هر گونه اعتراضی را سرکوب می‌کنند.

کارگران و زحمتکشان

در تاریخ مبارزات مردم ایران برای آزادی و دگرگونی در شرایط ظالمانه اجتماعی، آموزگاران نقش ویژه‌ای داشته و دارند. کمک و پشتیبانی و شرکت در مبارزات آن‌ها برای تحقق مطالبات‌شان اقدامی ضروری و عاجل است.

شورای نمایندگان احزاب، سازمان‌ها و نیروهای چپ و کمونیست با اعلام حمایت از مبارزات و مطالبات معلمان سراسر کشور به‌مثابه نیروی کار و زحمت، از همه بخش‌های طبقه کارگر و همه مردم آزادی‌خواه ایران می‌خواهد که به هر طریق ممکن و موثر از حرکات اعتراضی معلمان و مطالبات برحق آن‌ها پشتیبانی نمایند. و نگذارند جناح‌های مختلف رژیم و طبقه حاکم آن را مصادره و به بیراهه بکشند. ما هم‌چنین خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط معلمان زندانی، رسول بداقی، علیرضا قنبری، سید محمود باقری، علیرضا هاشمی، محمود بهشتی لنگرودی و نیز کلیه فعالان جنبش کارگری دربند که اخیراً دستگیر شده‌اند و لغو حکم  زندان برای محمود صالحی، بهنام ابراهیم‌زاده، رسول بداقی و همه کارگران زندانی و زندانیان سیاسی هستیم.

سرنگون باد رژیم سرمایه داری جمهوری اسلامی

زنده باد آزادی، زنده باد سوسیالیسم!

اسامی امضا کنندگان:

۱ – اتحاد چپ ایرانیان در خارج کشور

۲ – اتحاد چپ سوسیالیستی ایرانیان

۳ – حزب کمونیست ایران

۴ – سازمان اتحاد فدائیان کمونیست

۵ – سازمان راه کارگر

۶ – سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)

۷ – شورای حمایت از مبارزات آزادیخواهانه مردم ایران- استکهلم

۸ – شورای فعالین سوسیالیست و آزادیخواه- هامبورگ

۹ – کانون اندیشه کپنهاگ – دانمارک

۱۰ – کانون همبستگی با کارگران ایران- گوتنبرگ

۱۱ – کمیته حمایت از مبارزات جنبش کارگری ایران- دانمارک

۱۲ – کمیته حمایت از مبارزات کارگران ایران- فنلاند

۱۳ – کمیته خارج کشور سازمان فدائیان (اقلیت)

۱۴ – کمیته یادمان کشتار زندانیان سیاسی دهه۶٠ در ایران – مونترال، کانادا

۱۵ – نهاد همبستگی با جنبش کارگری ایران- غرب آلمان

۱۶ – هسته اقلیت

POST A COMMENT.