اطلاعیه شورای همکاری نیروهای چپ و کمونیست دررابطه‌با گسترش اعدام‌ها در ایران

اطلاعیه شورای همکاری نیروهای چپ و کمونیست

دررابطه‌با گسترش اعدام‌ها در ایران

آمار اعدام‌ها در ایران روز بروز افزایش میابد. طبق گزارشات تا کنونی (که متأسفانه آمار حقیقی اعدام‌ها همیشه بیشتر از آنچه گزارش شده می‌باشد) در یک سال بیش از ۷۰۰ نفر اعدام شده‌اند. هر روز سه نفر در زندان‌های جمهوری اسلامی به‌پای جوخه‌های اعدام سپرده می‌شوند. بسیاری از آنها را به جرم قتل، اعتیاد و فروش مواد مخدر و محاربه و مخالفت با رژیم پوشش داده‌اند. ۱۷ زن و تعدادی کودک در میان اعدام‌شدگان هستند و لیست‌های طولانی‌تری برای اعدام در روزهای آینده در راه است. خطر اعدام بیشتری از زندانیان سیاسی برای انتقام‌گیری از اعتراضات مردم در سال ۱۰۴۱ بر شانه‌های خانواده زندانیان سیاسی سنگینی می‌کند. زندانیان سیاسی معروف به “بچه‌های اکباتان” در خطر اعدام هستند و همین امروز مجاهد کور کور و رضا رسایی در خطر اعدام فوری هستند.

آنچه مسلم است این وضعیت تنها به اعدام خاتمه نمی‌یابد، بلکه سلاخی و کشتارجمعی مردم هر روز قربانیان بیشتری از مردم می‌گیرد. در میان جنگ قدرت‌های فاشیستی و تروریستی، در دعوای دو گروه تروریست اسلامی که یک طرف آن خود جمهوری اسلامیست هفته گذشته در کرمان ما شاهد مرگ نزدیک به ۱۰۰ نفر بودیم. دعوایی که مردم گوشت دم توپ سیاست‌ها و رقابت‌های جنایت‌کارانه این گروه‌ها شده‌اند، هیچ ربطی به مردم و آرمان‌های آنها ندارد. رژیم جنایت‌کار با مظلوم‌نمایی و برانگیختن احساسات مردم در دفاع از خود برای حیات ننگینش وقت می‌خرد. در ادامه تعدادی را به انتقام بمب‌گذاری‌ها دستگیر و اعدام می‌کنند.

ما باید جلو این اعدام‌ها را بگیریم. این اسلحه بغایت غیرانسانی را باید از چنگ این رژیم در آوریم. اعتراضات وسیعی علیه موج اعدام‌ها در گوشه‌وکنار جهان در چندماهه اخیر براه افتاده است. شورای همکاری نیروهای چپ و کمونیست از همه حرکات سیاسی و تلاش آگاهانه برای توقف اعدام‌ها و آزادی زندانیان سیاسی حمایت می‌کند. شرکت در تظاهرات و میتینگ‌ها، افشاگری جنایات جمهوری اسلامی و انتشار اعدام‌ها و دستگیری‌ها در میدیا، ایجاد همدلی و همبستگی در میان مردم جهان و فشارآوردن به مراجع بین‌المللی و دولت‌ها از طریق مردمان همین کشورها به جمهوری اسلامی برای لغو اعدام‌ها، ایجاد سمینارها و برنامه‌های تلویزیونی و خبررسانی به میدیاهای جهانی، ایجاد و سازماندهی کمپین‌های لغو اعدام در دستور کار این شورا و اعضا و همکاران آن است. هر کجا که هستیم، چه با سازماندهی مستقل و چه در کنار دیگر گروه‌های بشردوستانه در خارج کشور آمادگی کامل خود را برای همکاری در توقف ماشین اعدام و آزادی زندانیان سیاسی اعلام می‌داریم.

اعدام، این عمل شنیع و ابزار سلاخی بخشی از جامعه توسط جمهوری اسلامی و هر دولت دیگری باید به زباله‌دان تاریخ سپرده شود. جهان ما و جامعه انسانی شایسته دنیای بهتری است.

 

نه به اعدام!

آزادی بی‌قیدوشرط و فوری کلیه زندانیان سیاسی!

سرنگون باد رژیم سرمایه‌داری جمهوری اسلامی!

زنده‌باد آزادی، زنده‌باد سوسیالیسم!

۲۰ دی‌ماه ۱۰۴۲

امضاها: اتحاد سوسیالیستی کارگری، حزب کمونیست ایران، حزب کمونیست کارگری- حکمتیست، سازمان راه کارگر، سازمان فدائیان (اقلیت) و هسته اقلیت

POST A COMMENT.