اطلاعیه شورای همکاری نیروهای چپ و کمونیست در محکومیت حمله موشکی رژیم به پایگاه‌های احزاب اپوزیسیون در اقلیم کردستان عراق

اطلاعیه شورای همکاری نیروهای چپ و کمونیست
در محکومیت حمله موشکی رژیم به پایگاه‌های احزاب اپوزیسیون در اقلیم کردستان عراق

 

روز چهارشنبه ۶ مهرماه ۱۴۰۱ برابر با ۲۸ سپتامبر ۲۰۲۲ حدود ساعت ده و نیم قبل از ظهر سپاه پاسداران جمهوری اسلامی مقرها و اردوگاه‌های نیروهای اپوزیسیون در نزدیک شهر ”کویسنجاق” و “زرگویزله” واقع در منطقه سلیمانیه را موردحمله موشکی و پهبادی قرارداد که بر اساس گزارشات منتشرشده دست‌کم ۹ نفر کشته و ۳۲ نفر زخمی شده‌اند.

این حملات جنایتکارانه در شرایطی از سوی جمهوری اسلامی انجام می‌گیرد کە دوازده روز است خیزشی سراسری ایران را فراگرفته و خیابان‌های بیش از صد شهر ایران به میدان ابراز خشم و اعتراض زنان و مردان آزادیخواه ایران علیه کلیت این رژیم تبدیل‌شده و این خیزش به اشکال مختلف در حال گسترش است. هدف رژیم از موشک‌باران مردم منطقه و مقر نیروهای اپوزیسیون در اقلیم کردستان، منحرف کردن اذهان و کم‌رنگ کردن این اعتراضات هم در کردستان و هم در سراسر ایران است.

رژیم با این تعرض جنایتکارانه به پناهندگان و خانواده پیشمرگان و مقرات نیروهای اپوزیسیون در اقلیم کردستان می‌خواهد تمرکز توده‌های بپا خاسته را از کف خیابان، از دانشگاه‌ها و مدارس و از کارخانه منحرف سازد و تفرقه ایجاد کند، اما زهی خیال باطل! چون خیزش مردم به ستوه آمده از کردستان تا سراسر ایران اینک می‌رود کل این رژیم جنایتکار را به گورستان تاریخ بسپارد. این رژیم اکنون بیش از هر زمانی باخشم و نفرت مردم آزاده هم در ایران و هم در سطح جهانی روبرو است.

شورای همکاری نیروهای چپ و کمونیست، ضمن اینکه “حکومت اقلیم کردستان” را مسئول حفظ جان امنیت پناهندگان و نیروهای مستقر در منطقه می‌داند، حملات تجاوزکارانه و جنایتکارانه رژیم جمهوری اسلامی به پایگاه‌های نیروهای اپوزیسیون در کردستان عراق را شدیداً محکوم می‌کند و پاسخ به این جنایت را تشدید مبارزات همه‌جانبه برای سرنگونی انقلابی رژیم می‌داند.

.

مرگ بر رژیم سرمایه‌داری جمهوری اسلامی

زنده‌باد آزادی؛  زنده‌باد سوسیالیسم

۶ مهرماه ۱۴۰۱ برابر با ۲۸ سپتامبر ۲۰۲۲

امضاها: سازمان اتحاد فدائیان کمونیست، حزب کمونیست ایران، حزب کمونیست کارگری ایران-حکمتیست، سازمان راه کارگر، سازمان فدائیان(اقلیت) و هسته اقلیت

POST A COMMENT.