اطلاعیه شورای همکاری نیروهای چپ و کمونیست در محکومیت تهدیدات جمهوری اسلامی برای خلع سلاح نیروهای اپوزیسیون مستقر در کردستان عراق

اطلاعیه شورای همکاری نیروهای چپ و کمونیست

در محکومیت تهدیدات جمهوری اسلامی برای خلع سلاح نیروهای اپوزیسیون مستقر در کردستان عراق!

 

در آستانه سالگرد قتل حکومتی ژینا (مهسا) امینی که آغازگر جنبش انقلابی سراسری شد، رژیم جمهوری اسلامی در هراس از شعله‌ور شدن دوباره اعتراضات توده‌ای و در ادامه اعمال تروریستی بار دیگر تهدیدات خود برای خلع سلاح نیروهای اپوزیسیون مستقر در کردستان عراق را از سر گرفته است. رژیم جمهوری اسلامی از برپا کردن این جاروجنجال تبلیغاتی و تهدید به موشک‌باران اردوگاه‌های نیروهای اپوزیسیون و تعیین ضرب‌العجل برای خلع سلاح این نیروها اهداف چندگانه‌ای را تعقیب می‌کند. رژیم اسلامی درمانده و عاجز در برابر تداوم مبارزات و جنبش‌های اعتراضی در داخل ایران در تلاش است اذهان عمومی در ایران و منطقه را از تداوم خیزش انقلابی منحرف و به بحران‌آفرینی در بیرون از مرزهای ایران جلب نماید. درحالی‌که یکی از جلوه‌های شکوهمند مبارزات مردم کردستان در این دوره اتحاد و همبستگی با جنبش انقلابی در سراسر ایران بوده است، رژیم اسلامی با دروغ‌پردازی و اهدافی تفرقه‌اندازانه می‌خواهد جنبش اعتراضی و توده‌ای در کردستان را از جنبش سراسری جدا کرده و آن را نتیجه فعالیت و تحرک نظامی نیروهای مستقر در کردستان عراق معرفی نماید. رژیم جمهوری اسلامی درحالی‌که در رقابت با قدرت‌های رقیب منطقه‌ای موقعیتش در خاورمیانه تضعیف‌شده است می‌خواهد با تکیه بر نفوذی که بر گروه‌های اسلامی شیعه سهیم در ساختار قدرت در عراق و حشدالشعبی دارد این شکست‌ها را تا حدودی جبران کند. ازاین‌روی طی قراردادی زمان‌بندی‌شده با دولت مرکزی عراق برای خلع سلاح نیروهای اپوزیسیون در اقلیم کردستان تلاش دارد با سیاست تجاوزکارانه، دامن زدن به تروریسم و مداخله‌گری‌ها و با بی‌ثبات کردن بیشتر منطقه خود را برای دوره جدید از جدال و کشمکش در عراق و منطقه آماده کند.

تردیدی نیست رژیمی که تنها با اتکا به سرکوب و اقدامات تروریستی و تجاوزکارانه‌اش سر پا ایستاده در این پروژه شوم نیز شکست خواهد خورد. بحران‌های عمیق اقتصادی، سیاسی و اجتماعی در جامعه، که ایران را به‌سوی انفجاری ساختارشکن برده ازیک‌طرف و رشد و تعمیق مبارزات کارگران، زنان، دانشجویان، فرهنگیان، بازنشستگان و سایر جنبش‌های اجتماعی از طرف دیگر، امان این را به رژیم ترور و اعدام نخواهد داد تا با توسل به خلع سلاح نیروهای اپوزیسیون از مهلکه‌ای که گریبانش را گرفته است، خلاصی یابد.

شورای همکاری نیروهای چپ و کمونیست تهدیدات قلدرمنشانه رژیم اسلامی را بر علیه نیروهای اپوزیسیون، پناهندگان و مردم زحمتکش نوار مرزی کردستان عراق قویاً محکوم می‌کند و از همه نیروهای آزادیخواه و انقلابی درخواست می‌کند که با پشتیبانی و همگامی با جنبش‌های اجتماعی در ایران که “پاشنه آشیل” این رژیم روبه‌زوال است، صدای مبارزات انقلابی توده‌های بپاخاسته کار و زحمت را به هر شکل ممکن از قبیل اعتصاب و اعتراضات خیابانی در سالگرد خیزش انقلابی شهریورماه رساتر سازند.

شورای همکاری نیروهای چپ و کمونیست از نیروهای جنبش سوسیالیستی و نیروهای پیشرو و ترقی‌خواه در کردستان عراق انتظار دارد که با دامن زدن به فعالیت تبلیغی و روشنگرانه در مورد ماهیت ارتجاعی سیاست‌ها و اهداف جمهوری اسلامی، هزینه سیاسی این اعمال جنایتکارانه و تروریستی را سنگین‌تر کنند.

سرنگون باد رژیم سرمایه‌داری جمهوری اسلامی

زنده باد آزادی! زنده باد سوسیالیسم!

۱۵ شهریور ۱۴۰۲
۶ سپتامبر ۲۰۲۳

امضاها: اتحاد فدائیان کمونیست، اتحاد سوسیالیستی کارگری، حزب کمونیست ایران، حزب کمونیست کارگری- حکمتیست، سازمان راه کارگر، سازمان فدائیان (اقلیت) و هسته اقلیت

POST A COMMENT.