اطلاعیه شورای همکاری نیروهای چپ و کمونیست درباره ترور و احکام جدید بی دادگاه رژیم اسلامی علیه فعالین کارگری و سیاسی

اطلاعیه شورای همکاری نیروهای چپ و کمونیست

درباره ترور و احکام جدید بی دادگاه رژیم اسلامی علیه فعالین کارگری و سیاسی

 

روز پنجشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲، شعبه ۳۶ بیدادگاه جمهوری اسلامی، در دادگاه تجدیدنظر حکم اولیه رضا شهابی و حسن سعیدی (دو تن از اعضای سندیکای شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه) و کیوان مهتدی (کنشگر چپ و عضو کانون نویسندگان ایران) را تأیید و این سه فعال کارگری و سیاسی مجموعاً به ۱۸ سال حبس محکوم شدند.

لازم به ذکر است که روز دوشنبه ۱۵ اسفندماه ۱۴۰۱ نیز، جلسه رسیدگی به اتهامات داود رضوی عضو سندیکای شرکت واحد، در شعبه ۱۵ بیدادگاه “انقلاب” تهران برگزارشده بود.

در همین حال، خانم فرزانه امیری جاه، مادر کیوان مهتدی، در خصوص آنیشا اسداللهی، فعال کارگری و همسر کیوان گفته است که ” آنیشا در حال حاضر در سلول انفرادی بند ۲۰۹ اوین نگهداری می‌شود و منتظر حکم ایشان هم هستیم.”

انگیزه جدید رژیم ضد کارگری برای پرونده‌سازی علیه سه عضو سندیکای شرکت واحد و مترجمین آن‌ها – کیوان و آنیسا – این است که با دو تن از اعضای سندیکاهای کارگری فرانسه که در یک سفر توریستی به ایران مسافرت کرده بودند، ملاقات کرده‌اند.

در همین حال، برادر سپیده قلیان فعال کارگری دربند در کانال اینستاگرامی خود خبر داده که رژیم، سپیده را به دلیل سر دادن شعار علیه خامنه‌ای در هنگام آزادی از زندان که بلافاصله در راه دزفول دوباره دستگیر شد، به دو سال حبس جدید محکوم کرده است.

در حال حاضر حدود سی فعال جنبش کارگری و جنبش معلمان در زندان هستند و روزی نیست که شاهد دستگیری و به اجرا درآوردن احکام زندان برای فعالین جنبش کارگری و سایر جنبش‌های اجتماعی نباشیم.

در تازه‌ترین جنایت، شورای هماهنگی تشکل‌های فرهنگیان ایران گزارش داده که حسین مهدی پور معلم مبارز در بلوچستان که در شهرستان دشتیاری دبیر جامعه‌شناسی بوده و یکی از ادمین‌های کانال اطلاع‌رسانی فرهنگیان نیز بوده، در روز سه‌شنبه دوازده اردیبهشت هم‌زمان با روز معلم هدف سوءقصد مسلحانه قرارگرفته و متأسفانه روز جمعه پانزده اردیبهشت بر اثر شدت جراحات، جان خویش را ازدست‌داده است. این معلم مبارز سال قبل نیز در روز معلم برای مدتی در بازداشت بوده است.

شورای همکاری نیروهای چپ و کمونیست ضمن محکوم کردن این جنایت و نیز احکام زندان برای فعالین جنبش کارگری و سایر جنبش‌های اجتماعی، معتقد است که کارگران، زحمتکشان، زنان، جوانان و … تنها در سایه تشدید مبارزه، اعتصاب و تظاهرات و البته با تشکل یابی و سازمان‌دهی، می‌توانند در برابر رژیم اسلامی سرمایه‌داری بایستند و خیزش انقلابی جاری و جنبش توفنده کارگری را به‌پیش ببرند.

خوشبختانه در روزهای پیش رو، شاهد دو فراخوان سراسری برای اعتصاب و تجمع هستیم. در فراخوان نخست، شورای هماهنگی فرهنگیان ایران برای روز دوشنبه نوزده اردیبهشت فراخوان تجمع اعتراضی در سراسر شهرهای ایران داده است. همچنین تشکل کامیون‌داران و رانندگان کامیون نیز با صدور اطلاعیه‌ای برای روز اول خرداد اعلام اعتصاب سراسری کرده‌اند.

ما از همه بخش‌های متنوع طبقه کارگر و مردم ایران می‌خواهیم که به هر شکل ممکن از این دو فراخوان سراسری و نیز سایر اعتراضات و مبارزات جاری به‌ویژه نافرمانی عظیم و درخشان زنان ایران علیه حجاب اجباری حمایت کنند.

 

سرنگون باد رژیم سرمایه‌داری جمهوری اسلامی

زنده باد آزادی، زنده باد سوسیالیسم

شورای همکاری نیروهای چپ و کمونیست

۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۲

امضاها: سازمان اتحاد فدائیان کمونیست، اتحاد سوسیالیستی کارگری، حزب کمونیست ایران، حزب کمونیست کارگری- حکمتیست، سازمان راه کارگر، سازمان فدائیان (اقلیت) و هسته اقلیت

POST A COMMENT.