از اعتصابات رانندگان و کامیون داران حمایت کنیم

از اعتصابات رانندگان و کامیون داران حمایت کنیم

زنده باد اعتصابات کارگری

خیزش انقلابی مردم ایران علیه رژیم جهل و جنایت جمهوری اسلامی وارد سومین ماه خود شده است. علیرغم سرکوبهای فاشیستی بیرحمانه و جان باختن بیش از ۴۵۰ نفر و دهها هزار دستگیری، این خیزش انقلابی همچنان به اشکال مختلف ادامه دارد و بویژه در هفته‌های اخیر با گسترش اعتصابات روبرو بوده‌ایم. از جمله شاهد اعتصاب کامیون داران از روز شنبه ۵ آذر هستیم که تا کنون در بیش از ده شهر و منطقه از جمله بندر عباس، کاشان، قزوین، شاهپور اصفهان، مرند، شیراز، خرم آباد، مرز باشماق مریوان، کرمانشاه و جاده بومهن تهران صورت گرفته است. خواسته‌های کامیون داران در رابطه با سهمیه سوخت، کرایه حمل بار و حمایت از همکارانشان می‌باشد و علیرغم وعده وعیدهای دولت همچنان ادامه دارد. این اعتصاب در تداوم خود می‌تواند با اختلال در حمل و نقل مواد اولیه، سوخت و سایر وسایل مورد لزوم واحدهای صنعتی، بخشهای کلیدی و صنایع وابسته به آن را به چالش کشیده و رژیم را زمین گیر کند.

در بر آمد اعتصابات کارگری در هفته‌های اخیرهمچنین شاهد اعتصابات در بسیاری از مراکز صنعتی نیز هستیم از جمله: ذوب آهن اصفهان، مجتمع آلومینیوم جنوب، بهمن موتور، بهمن دیزل قزوین، آب معدنی داماش، پارس آمپول ساوه، داروگر تهران، شرکت برونز، زیر مجموعه ایران خودرو، آتش نشانی مشهد، سیتی سنتر اصفهان، رانندگان و کارگران باربری‌های نسیم شه، مجتمع فولاد بافق، تولیدی مرتب، شرکت سرما آفرین، لوازم خانگی پارس، مخابرات استان آذربایجان شرقی، گندله سازی مادکوش بندرعباس و… این لیست همچنان ادامه دارد. در جریان اعتصاب کارگران کارخانه قطعه سازی کروز که از مهم‌ترین کارخانه‌های تولیدی و عمده‌ترین تهیه کننده قطعات برای خودرو سازی کشور به حساب می‌آید شاهد حضور با قدرت زنان کارگر که بیش از ۷۰ در صد نیروی کار این شرکت را تشکیل می‌دهند بوده‌ایم.

تحت تاثیرخیزش انقلابی و فضای سیاسی حاکم بر جامعه مبارزه کارگران می‌تواند به مبارزه سیاسی قدرت ببخشد. بدون شک با به میدان آمدن طبقه کارگر و رشد و گسترش اعتصابات کارگری در همه بخشهای صنعتی، خدماتی و اداری، نه فقط جنبش عمومی سراسری نیرو و انرژی تازه‌ای می‌یابد، بلکه در دل این اعتصابات است که طبقه کارگر می‌تواند با ایجاد شوراها و کمیته‌های اعتصاب، به سازماندهی خود پرداخته و در همگرایی، همکاری و هم یاری با سایر تشکل‌ها و شوراهای محلات به پیشروی و تداوم جنبش انقلابییاری رسانده و سرنگونی انقلابی رژیمراهرچه سریع‌تر رقم بزند.

سرنگون باد رژیم سرمایه داری جمهوری اسلامی

زنده باد آزادی؛ زنده باد سوسیالیسم

شورای همکاری نیروهای چپ و کمونیست

۸ آذر ۱۴۰۱، ۲۹ نوامبر ۲۰۲۲

امضا: اتحاد فدائیان کمونیست، حزب کمونیست ایران، حزب کمونیست کارگری – حکمتیست، سازمان راه کارگر، سازمان فدائیان (اقلیت) و هسته اقلیت

 

POST A COMMENT.